• Witamy na naszej stronie

19 maja 2001r. - nadanie szkole imienia Jana Pawła II

• WOŚP

Zespół Oświatowy w Mokobodach gra dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Papierowa skarbonka ze zbiórki w szkole została przekazana do WOŚP w Siedlcach. Rozliczenie i sprawozdanie ukaże się po zakończeniu akcji. Zamieszczamy link do skarbonki online. Zapraszamy chętne osoby kto jeszcze nie zdążył tego zrobić do wsparcia skarbonki naszej szkoły.

• Jasełka

Zbliżające się Święta to czas życzliwości i radości. Aby podkreślić ten wyjątkowy czas w naszej szkole jak co roku odbyły się Jasełka przygotowane przez kl. IIb wraz z p. Ewą Wrzecion oraz kl. VIb wraz z p. Anną Bojar.

Dzieci wprowadziły nas w świąteczny nastrój przebierając się za aniołki i śpiewając kolędy. Wszystkim udzieliła się iście świąteczna atmosfera. Cieszymy się bardzo, że mogliśmy spędzić ten wyjątkowy czas wszyscy razem.

• Apel

Dnia 16 grudnia w naszej szkole zebraliśmy się wszyscy na apelu podczas którego Pani Dyrektor oraz inni nauczyciele wręczyli nagrody uczniom, którzy zaangażowali się w udział w konkurach oraz dekorowanie szkoły na ten szczególny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Pani Dyrektor przy wręczaniu nagród zaznaczyła jak bardzo cieszy się, że uczniowie są zaangażowani z życie szkoły i tak licznie biorą udział w różnego rodzaju konkursach. Dzieci oprócz nagród książkowych dostały także słodkie upominki oraz głośne brawa od koleżanek i kolegów z innych klas. Wszystkim nagrodzonym pragniemy jeszcze raz pogratulować.

• Mikołajki

Dnia 6 grudnia naszą szkołę oraz przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Był to bardzo wyjątkowy i miły dla nas dzień tym bardziej, że za oknem nie panowała jeszcze prawdziwa zima. Przy pomocy śnieżynek z Samorządu Uczniowskiego Mikołaj rozdał wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły drobny słodki upominek. Na twarzy każdego z nas panował przez cały dzień uśmiech, mamy nadzieję, że za rok Święty również będzie o nas pamiętać, a teraz zostało nam radosne oczekiwanie i odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia.

• Akcja Charytatywny kiermasz ciast

W akcji charytatywnej przeprowadzonej w naszej szkole w dniach 05-06 grudnia 2022 zostało zebrane 1 888,01 zł.

Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za upieczenie ciast i innych słodkości, a wychowawcom i wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji charytatywnej.

Szkolny Klub Wolontariusza, Renata Mirońska, Tatiana Kuncewicz-Dębska

• Dzień życzliwości

Dnia 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości, z tej okazji każdy kto posiadał zielone ubranie miał je tego dnia założyć. W naszej szkole już kilka dni wcześniej pojawiła się skrzynka na życzliwe listy, aby dzielić się z innymi dobrem. Tego dnia aby uczcić radośnie to święto na długiej przerwie dzieci zatańczyły „Belgijkę”. Był to bardzo radosny i pełen uśmiechów dzień. Mamy nadzieję, że życzliwość zostanie z nami nie tylko tego jednego dnia w roku ale będzie towarzyszyć nam codziennie 😉 .

• Święto Niepodległości- 11 Listopada

Dnia 10 listopada w naszej szkole spotkaliśmy się aby uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się uroczysty apel przygotowany przez kl I i p. Justynę Fic oraz kl III i p. Bożenę Polkowską. Dzięki tej inscenizacji nasi uczniowie dowiedzieli się dlaczego 11 listopada to dla nas tak ważna data. Jest to bardzo radosny dzień, bo ponad sto lat temu po ponad 123 latach nasz kraj znowu pojawił się na mapie. Polacy znowu mogli cieszyć się własną ojczyzną. Podczas trwania akademii oddaliśmy szacunek żołnierzom, którzy za naszą wolność zapłacili najwyższą cenę, swoje życie.

• Dzień Nauczyciela

Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi oraz administracji ale także nie pracujący już w naszej szkole emeryci. Aby uczcić ten dzień część artystyczną wraz z uczniami przygotowały p. Mirosława Soszyńska, Urszula Michalak, Wioleta Szandecka, Paulina Horabik. Podczas akademii dzieci śpiewały piosenki, mówiły wiersze. W ten sposób złożyły życzenia oraz wyraziły swoje podziękowanie kadrze pedagogicznej za trud włożony w ich wychowanie.

• "Dzień krawata"

W piątek dnia 30 września 2022 r., czyli w dzień chłopaka obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień krawata”. Idea akcji była taka, żeby każdy chłopak/mężczyzna, który przyjdzie tego dnia do szkoły założył krawat lub muchę. Liczyła się dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być krawat.

• Święto Patrona szkoły

Dnia 24 września o godzinie 8 rano odbył się apel upamiętniający naszego Papieża Polaka. Był to już XXII Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Blask prawdy”. Hasło nawiązuje do encykliki św. Jana Pawła II „Veritatis Splendor” z 1993 roku.

Na apelu z okazji tej uroczystości zjawili się wszyscy uczniowie z kl. I- VIII. Część artystyczną przygotowały panie Barbara Grzybowska, Hanna Dębska, Paulina Horabik. Podczas występów dzieci cytowały słowa Papieża Polaka oraz innych świętych. Dziękowały także za jego pontyfikat. Uroczysty apel zakończył się modlitwą w intencji Papieża Polaka oraz uczniów naszej szkoły.

• Zawody sportowe Radom 2022

Dwójka uczniów z klas V Lena Szymańska oraz Kacper Miszczak, wzięła udział w zawodach z cyklu Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie organizowane pod patronatem Tomasza Majewskiego- dwukrotnego złotego medalisty olimpijskiego. W klasyfikacji generalnej Lena zajęła 6 miejsce wśród 302 startujących, a Kacper 23 wśród 262 sklasyfikowanych uczestników. Lena Szymańska zakwalifikowała się od Finału Ogólnopolskiego zawodów. Zapraszamy do galerii aby obejrzeć zdjęcia z tego wydarzenia.

Poniedziałek 06.05.2024