• Sztandar szkoły

• Publiczna Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II w Mokobodach w dniu 19 maja 2001 roku, w czasie uroczystości nadania imienia otrzymała sztandar, który został poświęcony przez biskupa Henryka Tomasika w kościele parafialnym pw. Św. Jadwigi w Mokobodach. Sztandar szkoły składa się z dwustronnego materiału haftowanego złotą nicią, umieszczony na drzewcu zwieńczonym głowicą w formie metalowej figurki orła w koronie. W górnej części drzewca zostały osadzone pamiątkowe gwoździe fundatorów sztandaru.

• Strona I - awers

Na tkaninie koloru białego w centralnym miejscu znajduje się wyhaftowany herb papieski który otacza złoty napis Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mokobodach 2001.

Strona II - rewers

Na czerwonym tle umieszczone jest godła  państwowe, biały orzeł z koroną oraz złoty napis Bóg Honor Ojczyzna.

Boki sztandaru obszyte są frędzlami koloru złotego.

• Sztandar jest symbolem oraz najwyższym dobrem szkoły i należny mu jest taki sam szacunek, jak symbolom narodowym.

Sztandar szkoły jest obecny na najważniejszych uroczystościach szkolnych, podczas obchodów świąt narodowych, uroczystości lokalnych i mszach św. związanych z Patronem a także reprezentuje szkołę na diecezjalnych i ogólnopolskich spotkaniach Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Na co dzień przechowywany jest w specjalnej gablocie w Sali Patrona.

• Poczet Sztandarowy składa się z trzech osób. Chorąży  trzyma sztandar, dwie pozostałe osoby – asysta, stoją po prawej i po lewej jego stronie. Pełnienie służby sztandarowego i osób asystujących jest jedną z najzaszczytniejszych funkcji w karierze uczniowskiej, przysługujących nominalnie uczniom klasy najwyższej, osiągających najlepsze wyniki
            w nauce i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie. Osoby do Pocztu Sztandarowego mogą być zgłaszane przez wszystkie organy szkoły zatwierdzane przez Radę Pedagogiczną.

Wszyscy członkowie pocztu sztandarowego występują w stroju galowym oraz w granatowych pelerynach, przepasani są przez prawe ramię biało-czerwonymi szarfami.