• Nadanie imienia

• W roku szkolnym 2000/2001 przygotowywaliśmy się do nadania imienia naszej szkole. Wspólną decyzją grona pedagogicznego, uczniów i ich rodziców był wybór patrona, Jana Pawła II jako osoby o największym autorytecie na całym świecie. Prace przygotowawcze do tego święta trwały od  kwietnia 2000 roku do maja 2001 roku.

• 19 maja 2001roku  nadano szkole imię Jana Pawła II.

W przygotowania do uroczystości zaangażowali się nauczyciele przybliżając dzieciom postać Jana Pawła II – Papieża Polaka. Szczególnie duży wkład w całe przedsięwzięcie włożyła dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne  oraz Rada Rodziców. Wraz z nadaniem imienia, szkoła otrzymała sztandar, którego głównymi fundatorami byli rodzice uczniów, miejscowi przedsiębiorcy, a także inni  sponsorzy. Szkoła otrzymała również tablicę upamiętniającą  fakt nadania imienia, którą ufundował pan Tomasz Krupa.

• Uroczystość rozpoczęła się od celebrowanej przez Jego  Ekscelencje  Księdza Biskupa Henryka Tomasika Mszy Św. w czasie której poświęcono sztandar szkoły. Młodzież szkolna przygotowała piękny program artystyczny poświęcony Ojcu Świętemu. W dalszej części nastąpiło uroczyste  wbicie gwoździ do sztandaru przez zaproszonych gości, między innymi Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Siedlcach, Starosty Powiatu Siedleckiego, Wójta Gminy i Przewodniczącego Rady Gminy w Mokobodach, proboszcza Parafii Mokobody.

• W 2002 roku dzięki staraniom proboszcza parafii pod wezwaniem Św. Jadwigi w Mokobodach księdza Jana Kurowskiego szkoła otrzymała apostolskie błogosławieństwo z rąk Ojca św. Jana Pawła II, które obecnie znajduje się w Kąciku Patrona.