• Dzień Nauczyciela

• Dnia 13 października w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy obsługi oraz administracji ale także nie pracujący już w naszej szkole emeryci. Aby uczcić ten dzień część artystyczną wraz z uczniami przygotowały  p. Mirosława Soszyńska, Urszula Michalak, Wioleta Szandecka, Paulina Horabik. Podczas akademii dzieci śpiewały piosenki, mówiły wiersze. W ten sposób złożyły życzenia oraz wyraziły swoje podziękowanie kadrze pedagogicznej za trud włożony w ich wychowanie.

Na zakończenie reprezentanci Samorządu Uczniowskiego rozdali nauczycielom oraz pracownikom szkoły drobne upominki.

• Teatr „Kurtyna” z Krakowa w naszej szkole

• 12 października 2022r.  uczniowie klas I-VIII obejrzeli profilaktyczno-wychowawcze spektakle teatralne, które wystawił teatr „Kurtyna” z Krakowa.

1.  Przedstawienie dla kl. I i II  pt. „ Mapa skarbów” była to sceniczna realizacja kilku najważniejszych zagadnień profilaktyki zachowań ryzykownych – zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, kształtowanie odpowiedzialności za własne zdrowie, właściwe zachowanie w sytuacji zwycięstwa i porażki, nawiązanie i podtrzymanie relacji z rówieśnikami, empatia, szacunek, książka jako niezbędny element rozwijania wyobraźni.
            2. Przedstawienie dla uczniów klas III-V pt. „Przesłuchanie”- spektakl miał za zadanie kształtować postawy społeczne uczniów, wpływ grupy rówieśniczej na zachowanie innych osób, wrażliwość na krzywdę człowieka, postawy otwarte na poszukiwanie pomocy, zagrożenia dla życia związane z uzależnieniami od alkoholu, uzależnienia od telefonów i Internetu jako nowa jednostka chorobowa, rozwijanie postaw opartych na odpowiedzialności za dokonywane wybory, konsekwencje prawne wynikające z cyberprzestępczości.
            3. Przedstawienie dla uczniów klas VI-VIII pt. „Cisza” – edukacja zdrowotna- radzenie sobie ze stresem, zdrowie i życie jako najważniejsza wartość, pokonywanie słabości, depresja i wynikające z niej myśli samobójcze, wpływ grupy rówieśniczej, kłamstwo jako broń raniąca najbardziej, wsparcie rodziców oraz szkoły.

Po spektaklach odbyła się krótka pogadanka z uczniami nt. treści poruszanych  podczas przedstawienia.

Aldona Nicewicz

• "Dzień krawata"

• W piątek dnia 30 września 2022 r., czyli w dzień chłopaka obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień krawata”. Idea akcji była taka, żeby  każdy chłopak/mężczyzna, który przyjdzie tego dnia do szkoły założył krawat lub muchę. Liczyła się dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być krawat.

Ogromnie cieszymy się, że do akcji włączyło się dużo uczniów. Wszyscy wyglądali elegancko  uroczyście, ale też zabawnie.

Pomysłodawcą akcji był Samorząd Uczniowski

Tradycyjny dzień chłopaka każda klasa uczciła we własnym gronie. Dziewczynki przygotowywały drobne prezenty, odbywały się integracyjne spotkania klasowe.:)

Wszystkim którzy z tym dniu włączyli się do zabawy serdecznie dziękujemy. Resztę zachęcamy do czynnego udziału w życiu szkoły i uczestnictwa w organizowanych przez samorząd szkolny konkursach i zabawach.

• Święto Patrona szkoły

• Dnia 24 września o godzinie 8 rano odbył się apel upamiętniający naszego Papieża Polaka. Był to już XXII Dzień Papieski, w tym roku pod hasłem „Blask prawdy”. Hasło nawiązuje do encykliki św. Jana Pawła II „Veritatis Splendor” z 1993 roku.

Na apelu z okazji tej uroczystości zjawili się wszyscy uczniowie z kl. I- VIII. Część artystyczną przygotowały panie Barbara Grzybowska, Hanna Dębska, Paulina Horabik. Podczas występów dzieci cytowały słowa Papieża Polaka oraz innych świętych. Dziękowały także za jego pontyfikat. Uroczysty apel zakończył się modlitwą w intencji Papieża Polaka oraz uczniów naszej szkoły.