• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

• 24 kwietnia 2024 r. uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunami p. Renatą Mirońską
             i p. Małgorzatą Kosiorek zorganizowali warsztaty z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich dla klas 1 – 3 i przedszkolaków.

Zajęcia rozpoczęły się krótką prezentacją zawierającą ciekawostki o książkach. Przedstawiła je uczennica z klasy 8a - Magda Pływacz. Następnie przeprowadzono konkurs wiedzy. Nagrodą były słodycze.

Dzieci chętnie wysłuchały opowiadania o zwierzątkach, które przeczytała uczennica z klasy 4a – Marysia Grotkowska.

Najbardziej wyczekiwanym punktem warsztatów było wykonanie zakładki do książki. Uczniowie okazali się bardzo kreatywni. Powstały piękne prace.

Uczennice nie zapomniały też o przedszkolakach. Dziewczynki z klasy 4a: Lidka Krzymowska i Zosia Szymańska zaprezentowały swoje ulubione opowiadania, a dzieci z grupy „Zuchów” wykonały zakładki do książek z pomocą uczennic z Samorządu. Maluchy były mocno zaangażowane i powstały piękne prace.

Uczniowie, którzy brali udział w warsztatach:

1. Magda Pływacz
            2. Zuzia Kuryłek
            3. Zuzia Skup
            4. Klaudia Niewiarowska
            5. Róża Dmowska
            6. Ala Godlewska
            7. Krystian Talacha
            8. Julia Michalak
            9. Ola Więsak
            10. Lena Szymańska
            11. Gabrysia Kobylińska
            12. Kasia Księżopolska
            13. Marta Ślaz
            14. Karolina Kąkol
            15. Martyna Krupa
            16. Marysia Grotkowska
            17. Lidka Krzymowska
            18. Zosia Szymańska

Wszystkim serdecznie dziękujemy :)

• Gminne Eliminacje do 40 Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego

• Dnia 16.04.2024r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Mokobodach odbyły się Gminne Eliminacje do Konkursu Recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. Eliminacje podzielone były na kategorie wiekowe dla klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII, w których wzięli udział uczniowie z Zespołu Oświatowego w Mokobodach oraz Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Niwiskach. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. I Amelia Możdżonek, Kornelia Wrzosek   pod opieką Pani Bożeny Polkowskiej oraz z kl. II Julia Wilińska, Oliwia Wołoch pod opieką Pani Justyny Fic. Wszystkie dziewczynki doskonale poradziły sobie w wybranym repertuarem, lecz niestety wybór miejsc był ograniczony, komisja jednogłośnie zdecydowała, że 1 miejsce otrzyma Julia Wilińska, a 2 ex aequo Amelia Możdżonek oraz Oliwia Wołoch. Dziewczynki będą reprezentowały naszą szkołę na 40 Konkursie im. Kornela Makuszyńskiego, który w tym roku odbędzie się 18 kwietnia o godz. 10:00 w Ostrówku. Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy!

• Warsztaty Świąteczne

• W środę 27 marca 2024 roku Samorząd Uczniowski zorganizował warsztaty świąteczne. Podczas zajęć uczniowie z klas I- III wysłuchali informacji o zwyczajach i tradycjach związanych ze Świętami Wielkanocnymi w Polsce.

Następnie uczniowie z klas VI – VIII pokazywali młodszym kolegom i koleżankom jak samodzielnie, różnymi technikami udekorować jajeczka do koszyczka wielkanocnego.

• Konkurs plastyczny pt. „Wielkanoc w moim domu”

• W dniu 04.04.2024r  w naszej szkole odbyło się  wręczenie nagród uczestnikom biorącym udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Siedlcach pt. „Wielkanoc w moim domu”. Nasi uczniowie wzięli udział w kategorii klas I- III. Wielu z nich dostało dyplom za wzięcie udziału w konkursie, a jedna z naszych uczennic Klaudia Brochocka z kl. II b otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

• Wycieczka do Warszawy

• We wtorek 30 stycznia 2024 roku uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mokobodach uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Pierwszym punktem wyjazdu była wizyta w Sejmie, podczas której uczniowie mogli zwiedzać budynek Parlamentu i zdobyć najważniejsze informacje dotyczące pracy Posłów i Senatorów.

Ogromną niespodzianką było dla nas spotkanie z panią Wandą Traczyk – Stawską, żołnierzem Armii Krajowej, członkinią Szarych Szeregów podczas powstania warszawskiego.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum Geologicznego, gdzie podziwialiśmy skamieliny i szkielety dinozaurów. Następnie świetnie bawiliśmy się w Teatrze Komedia na sztuce pt. „Pasztety do boju”. Wielkie wrażenie wywarła na nas wizyta w nowoczesnym Muzeum Sportu i Turystyki, gdzie mogliśmy zgłębić naszą wiedzę o historii sportu i igrzysk olimpijskich. Ostatnim punktem naszej wycieczki było zwiedzanie królewskiego Ogrodu Świateł w Wilanowie.

Ta wycieczka przez długi czas pozostanie w naszej pamięci.