• Konkurs plastyczny "Poezją malowane"

• Dnia 14 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym wręczeniu nagród dla laureatów Konkursu plastycznego - poezją malowane - ilustracja do wybranego wiersza o zimie. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Mokobodach.

Celem konkursu było zachęcenie dzieci do czytania poezji i kreatywnego wykorzystania tekstów literackich oraz rozwijania wyobraźni i wrażliwości artystycznej.

Laureaci naszej szkoły:

W kategorii Zerówka i klasa I:

I miejsce- ex aequo: Wiktoria Fałdowska, Julia Borys, Patrycja Stawicka, Anastazja Więsak, Anastazja Górska, Jagoda Kaczyńska, Nikola Paciorek, Wiktoria Paczuska

II miejsce- ex aequo: Gabriel Krupa, Maciej Wołoch

W kategorii klasy II-III:

I miejsce- Filipek Kacper

II miejsce- ex aequo: Amelia Paczuska,

III miejsce- ex aequo: Marta Księżopolska, Zuzanna Paczuska

wyróżnienie: Klaudia Brochocka, Oliwia Wołoch.

• Sukces Gabrysi Dybowskiej

• W naszej szkole dnia 19.03.2024r odbył się kolejny apel porządkowy. Podczas trwania apelu Pani Dyrektor Izabela Chojecka oraz pani wicedyrektor Aldona Nicewicz przypomniały o zasadach panujących w szkole oraz podczas dojazdu autobusami. Obie panie przypomniały jakie zachowania są niedozwolone i naganne, zwróciły uwagę o dbałość o nasze wspólne bezpieczeństwo. Podczas spotkania poruszane były nie tylko nieprzyjemne tematy. Panie dyrektor podziękowały i pogratulowały organizatorom dyskoteki Walentynkowej, która odbyła się w naszej szkole 12.02.2024r. Zwróciły przy tym uwagę jak w krótkim czasie udało się im wszystko doskonale zorganizować, oby więcej takich inicjatyw.

Na koniec apelu Pani Dyrektor zostawiła największy sukces, nasza uczennica Gabriela Dybowska zdobyła główną nagrodę w konkursie „ Spotkanie ze sztuką” zdobywając bon do empiku o wartości 300 zł oraz wygrywając wycieczkę do Kielc dla całej klasy oraz innych uczestników konkursu z naszej szkoły. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Pani Renata Mirońska, która zachęciła dzieci do wzięcia udziału w konkursie. W tym miejscu pragniemy jeszcze raz złożyć gratulację!

• II Międzyszkolne Dyktando w Języku Obcym dla uczniów II etapu edukacyjnego

W eliminacjach szkolnych do II Międzyszkolnego Dyktanda w Języku Obcym dla uczniów II etapu edukacyjnego z języka angielskiego wygrali:

klasy 7:
            Talacha Krystian - 1 miejsce
            Więsak Aleksandra - 2 miejsce
            Godlewska Alicja - 3 miejsce
            Dębski Wiktor -3 miejsce

klasy 8:
            Ostas Bartosz - 1 miejsce
            Chlipalski Bruno- 2 miejsce
            Dudek Dawid - 3 miejsce

Na etapie finałowym w Siedlcach 6 marca 2024 r. szkołę reprezentował uczeń klasy 7A Kristian Talacha który wygrał etap szkolny wśród klas 7-8

Cele konkursu-
            - pobudzenie zainteresowania językiem angielskim,
            - podniesienie poziomu kompetencji w zakresie pisowni w języku angielskim,
            - rozwijanie uzdolnień uczniów
            Tematem przewodnim dyktanda jest świat przyrody. Temat przewodni etapu powiatowego obejmuje leksykę z zakresu: pogoda, pory roku, rośliny i zwierzęta, krajobraz, zagrożenie i ochrona środowiska.

Organizatorzy etapu szkolnego:

Urszula Michalak
            Tatiana Kuncewicz-Dębska

• Powstanie 44- rekonstrukcja.

• Dnia 28.02.2024r w naszej szkole obył się pokaz pod tytułem „Powstanie 44- rekonstrukcja”. Grupa artystyczna, która wprowadziła nas w jego klimat pochodzi z Lublina. Nasi uczniowie podczas tego pokazu mogli zobaczyć umundurowanie oraz sprzęt bojowy, który wykorzystywano podczas wojny. Podczas spotkania zostały przybliżone działania Armii Krajowej uczestniczącej w Powstaniu Warszawskim. Uczniowie mogli także z bliska przyjrzeć się replikom broni. Było to bardzo ciekawe widowisko.