• Pasowanie

• W naszej szkole dnia 24.10.2023r odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy pierwszej. Jest to bardzo ważny dzień, który na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci. Tego dnia każde dziecko z klasy pierwszej zostało oficjalnie przyjęte do społeczności naszej szkoły. Z okazji tej uroczystości nasi najmłodsi uczniowie przygotowali krótkie przedstawienie pod okiem p. Bożeny Polkowskiej oraz przy wsparciu kl. II b i p. Justyny Fic. Oczywiście najważniejszą częścią tej uroczystości było pasowanie na ucznia przez Panią Dyrektor Izabelę Chojecką.

Wszystkim najmłodszym uczniom w tym ważnym dniu życzymy, aby każdy dzień szkoły był tak ważny i doniosły jak dzień pasowania oraz żeby nauka w naszej szkole nie była przykrym obowiązkiem, lecz wspaniałą zabawą!

• Dzień Papieski

• Dzień 17 października rozpoczęliśmy mszą świętą z okazji Dnia papieskiego, który obchodzony jest 16 października. Całą szkołą udaliśmy się do kościoła i wzięliśmy udział w modlitwie. Tuż po mszy podążaliśmy za sztandarem do pomnika Papieża Polaka, aby złożyć tam kwiaty oraz zaśpiewać hymn rodziny szkół im. Jana Pawła II. Następnie wróciliśmy do szkoły, gdzie przez cały dzień staraliśmy się pamiętać o słowach jakie kiedyś do nas kierował.

• Dzień Komisji Edukacji Narodowej

• Dnia 13 października dzieci z kl. V a oraz VII a wraz z wychowawcami p. Tatianą Kuncewicz- Dębską oraz p. Ewą Jaszczuk przygotowały apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, obsługa, pracownicy administracji.

Podczas części artystycznej uczniowie przygotowali wiersze, piosenki oraz życzenia którymi wyrazili podziękowania dla pedagogów.

Na koniec Pani Dyrektor Izabela Chojecka także złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły oraz podziękowała za trud włożony w wychowanie naszych uczniów. Do tych życzeń dołączyli się Pani Wójt Iwona Księżopolska, Pan Marek Sobecki przewodniczący Rady Rodziców oraz Pan Marian Mazurek Przewodniczący Rady Gminy.

• Dzień języków obcych

• Z okazji międzynarodowego dnia języków obcych uczniowie klas 7 i 8 podjęli próbę nauki prostych wypowiedzi w różnych językach z całego świata. Przekonali się oni, że nauka języków obcych nie musi być nudna. Wszyscy przełamali barierę językową bawiąc się przy tym świetnie. Posłuchajcie sami....

• Apel porządkowy

• W naszej szkole dnia 06.10.2023r. odbył się pierwszy apel porządkowy. Apel miał na celu między innymi nagrodzenie dzieci, które wzięły udział w Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii w ramach obchodów Dnia Języków Obcych oraz przypomnienie zasad obowiązujących w szkole.

Pierwszym punktem było wręczenie dyplomów oraz nagród:

W kategorii klas 4-6:

I miejsce- Maria Tatkiewicz 6a

II miejsce- Dawid Gontarz 5b

III miejsce- Zofia Fałdowska 5b

Nagroda pocieszenia- Zofia Skup

Kategoria klas 7-8:

I miejsce- Ewelina Sobecka 7b

II miejsce- Zuzanna Kuryłek 8a

III miejsce- Maciej Paczuski 7b

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!

Konkurs zorganizowały p. Urszula Michalak oraz p. Tatiana Kuncewicz- Dębska.

W drugiej części Pani Dyrektor Izabela Chojecka przypomniała, że podczas pobytu dzieci w szkole obowiązuje nas kategoryczny zakaz wychodzenia z budynku, zakaz wychodzenia na stację CPN w celu zakupu hot- dogów, zakaz wychodzenia do Lewiatana. Pani Wice Dyrektor Aldona Nicewicz przypomniała o kategorycznym zakazie schodzenia do szatni podczas przerw oraz zwrócenie uwagi na bezpieczną drogę do szkoły, podczas której prosiła, aby ograniczyć korzystanie z telefonów komórkowych.

Pani Urszula Michalak zwróciła uwagę, aby uczniowie prawidłowo ustawiali swoje rowery oraz hulajnogi w miejscach do tego przeznaczonych oraz nie śmiecili na terenie naszej szkoły.

Pani Dyrektor na koniec jeszcze raz poprosiła o przestrzeganie zasad oraz przypomniała, że w przypadku ich nieprzestrzegania zostaną wyciągnięte konsekwencje.