• Dzień Dziecka

• Uczniowie liceum w Równym w Ukrainie w ramach współpracy międzynarodowej wysłali do uczniów naszej szkoły pocztówki z najlepszymi życzeniami z okazji Dnia Dziecka 2023. Ta miła niespodzianka jest odpowiedzą na pocztówki wielkanocne które zostały wysłane przez uczniów naszej szkoły do Równego. Współpraca odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Wspólnota Polska Odział w Siedlcach. Wszystkim uczniom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za tak piękne życzenia.

R. Mirońska, T. Kuncewicz-Dębska

• Gminne eliminacje do Konkursu recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego

• Dnia 12 maja w Gminnej Bibliotece w Mokobodach odbyły się eliminacje do konkursu recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas I, II i III: Julia Wilińska z kl. Ib, Magdalena Piotrowska z kl. IIa oraz Malwina Pasik z kl. IIIa.

Wszystkie dziewczynki zakwalifikowały się i będą reprezentować nas na konkursie, który odbędzie się 29 maja w Chlewiskach. Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy powodzenia!

• X Diecezjalny Konkurs Recytatorski „Pamięci Jana Pawła II"

• W dniu 27 kwietnia 2023 roku w Zespole Oświatowym Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Mokobodach odbył się X Diecezjalny Konkurs Recytatorski „Pamięci Jana Pawła II" pod patronatem Starosty Powiatu Siedleckiego pana Karola Tchórzewskiego, Wójta Gminy Mokobody pani Iwony Księżopolskiej i Proboszcza parafii św. Jadwigi w Mokobodach ks. Piotra Chodźko.

W konkursie wzięło udział 64 uczniów z 16 szkół podstawowych z diecezji siedleckiej. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie w oparciu o twórczość literacką Karola Wojtyły/Jana Pawła II oraz poezji o Ojcu Świętym. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu i oceną uczniów pracowało jury w składzie: pani Maria Krasowska – dokumentalistka Instytutu Języka Polskiego Polskiej Akademii Nauki, specjalista od Dialektologii, pani Agnieszka Pasztor – doktor historii kultury i sztuki, kustosz Muzeum Regionalnego w Siedlcach, pani Barbara Przesmycka – dyrektor Biblioteki Gminnej      w Mokobodach, pani Danuta Piwowarska – były dyrektor Zespołu Oświatowego w Mokobodach i pani Paulina Horabik – logopeda w Zespole Oświatowym w Mokobodach.

Konkurs przebiegał w  trzech grupach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI i klasy VII – VIII.

W kategorii klas I – III laureatami zostali:

I miejsce – Blanka Domańska ze Szkoły Podstawowej nr. 11  im. Jana Pawła II w Siedlcach,

II miejsce Mikołaj Olejniczak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbuczynie,

III miejsce Jakub Łukaszuk ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Huszlewie.

Wyróżnienia w tej kategorii wiekowej otrzymali: Ignacy Żelazo ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziory i Julian Polkowski z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Ulanie-Majoracie.

Nagrodę specjalną Wójta Gminy Mokobody otrzymał Maksymilian Zdanowski ze Szkoły Podstawowej nr. 7 w Siedlcach.

W kategorii klas IV – VI laureatami zostali:

I miejsce (ex aequo) Lena Aleksandrowicz ze Szkoły Podstawowej nr. 1 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Łukowie i Gabriel Szewczuk ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziory,

II miejsce Paweł Oleszkiewicz ze Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Wólce Domaszewskiej,

III miejsce Aleksandra Stępień z Zespołu Oświatowego im. Jana Pawła II w Stoku Lackim.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Maria Gabryszewska ze Szkoły Podstawowej nr. 11 w Siedlcach i Maria Świderska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Zbuczynie.

Nagrodę specjalną Wójta Gminy Mokobody otrzymała Julia Osiak ze Szkoły Podstawowej nr. 5 im. gen Wł. Sikorskiego w Łukowie. Zaś nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymała Anna Rokicka ze Szkoły Podstawowej nr. 1 im. ks. Grzegorza Piramowicza w Łukowie.

W kategorii klas VII – VIII laureatami zostali:

I miejsce Wiktoria Czyżak z Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Borkach,

II miejsce Dominika Strzalińska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  w Zbuczynie,

III miejsce Zuzanna Krzymowska ze Szkoły Podstawowej w Mokobodach.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Bruno Biesiada ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziory i Mateusz Woźniak ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Korytnicy.

Nagrodę specjalną Wójta Gminy Mokobody otrzymała Olga Godlewska ze Szkoły Podstawowej w Mokobodach.

Wszystkim uczestnikom zostały wręczone dyplomy, podziękowania i upominki. Nagrody główne wręczali :  Wicestarosta Powiatu Siedleckiego pani Małgorzata Cepek, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Siedleckiego pani Magdalena Paczóska, Wójt Gminy Mokobody pani Iwona Księżopolska, Proboszcz Parafii Św. Jadwigi w Mokobodach ksiądz Piotr Chodźko, oraz dyrektor Zespołu Oświatowego w Mokobodach pani Izabela Chojecka.

Gratulujemy zwycięzcom oraz dziękujemy za wielkie zaangażowanie wszystkim uczestnikom konkursu.

• Zawody lekkoatletyczne

• W zawodach eliminacyjnych z powiatu siedleckiego awans do zawodow regionalnych uzyskali Szymon Pobikrowski 2 miejsce oraz Bartosz Cichocki 3  miejsce- obaj skok wzwyż