• "Zagrożenia technologii cyfrowej"

• Spotkanie rodziców oraz uczniów klas 4-8
            z panią prof. UKSW dr hab. Moniką Przybysz

Dnia 21 kwietnia 2023 r. uczniowie klas 4-8 oraz ich rodzice uczestniczyli w spotkaniu z panią prof. UKSW dr hab. Moniką Przybysz. Pani profesor przedstawiła słuchaczom zagrożenia jakie niosą ze sobą nowoczesne technologie cyfrowe.  Ukazała konsekwencje nadużywania smartfonów, ich wpływ na mózg młodego człowieka i jego osobowość, gdyż jest to czas poszukiwania najważniejszych wartości, akceptacji siebie, kształtowania własnej samooceny. Zaznaczyła iż urządzenia cyfrowe są szczególnie niebezpieczne dla dzieci i młodzieży, u których kształtują się postawy społeczne, dojrzałość emocjonalna oraz ogólny rozwój poznawczy.

Pani prof. M. Przybysz przedstawiła skutki nieumiejętnego korzystania z mediów społecznościowych, opierając swój wykład o międzynarodowe badania naukowe. Udowodniono w nich, iż niewłaściwe korzystanie z tych mediów, prowadzi niejednokrotnie do prób samobójczych oraz zachowań zagrażających zdrowiu własnemu i innych.
            Pani profesor podkreśliła, że odpowiedzialne i dojrzałe korzystanie z nowoczesnej technologii cyfrowej zaczyna się od nas rodziców, gdyż dzieci są doskonałymi obserwatorami i w pierwszej kolejności naśladują nas!

Organizatorzy:
            Teresa Zabuska
            Aldona Nicewicz

• Zbiórka na leczenie Wiktora Zawadzkiego

• W poniedziałek dnia 24.04.2023r w naszej szkole zgodnie z zapowiedzią odbył się kiermasz ciast oraz pchli targ zorganizowany w ramach zbiórki na leczenie Wiktora Zawadzkiego. Oba wydarzenia cieszyły się bardzo dużym powodzeniem.

Dzięki naszym wspaniałym uczniom oraz nauczycielom udało się nam uzbierać kwotę 1170,71 zł, którą we wtorek samorząd uczniowski przy obecności Pani Dyrektor wrzucił do puszek.

Pragniemy bardzo podziękować naszym uczniom i nauczycielom zaangażowanym w akcję oraz Radzie Rodziców, która przygotowała pyszne ciasta i przekąski!

• SZKOLNY KONKURS WIEDZY O PATRONIE – JANIE PAWLE II

• Jak co roku w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o patronie Janie Pawle II. Brali w nim udział uczniowie klas III–VIII z podziałem na cztery grupy wiekowe.

Konkurs przebiegał w trzech etapach: eliminacje, półfinał i finał. Pierwszy etap obejmował wszystkich uczniów i przebiegał w formie pisemnej. Do drugiego etapu przeszli uczniowie z najwyższą liczbą punktów. Finał konkursu odbył się 3 i 10 lutego. Uczniowie odpowiadali na wylosowane pytania przed czteroosobowym jury. Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dużą wiedzą z zakresu życia i działalności Jana Pawła II.

Wyłoniono następujących laureatów:

kategoria klas III

I miejsce –   Maria Grotkowska kl. III b

II miejsce –  Joanna Ksionek kl. III b

III miejsce – Zofia Szymańska kl. III b

kategoria klas IV

I miejsce –   Anna Ksionek kl. IV b

II miejsce –  Lena Żeleźnicka kl. IV b

III miejsce – Oliwia Podniesińska kl. IV b

kategoria klas V– VI

I miejsce –   Marcin Cichocki  kl. VI a

II miejsce –  Maria Tatkiewicz kl. V a

III miejsce – Ewelina Sobecka kl. VI b

kategoria klas VII– VIII

I miejsce –   Jan Strus  kl. VIII b

II miejsce –  Wiktoria Jastrzębska kl. VIII a

III miejsce – Wiktoria Kaczkiewicz kl. VIII b

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki a nagrody główne zostaną wręczone 19 maja podczas uroczystości Święta Szkoły. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział i zapraszamy na przyszłoroczną edycję konkursu.