• Apel

• Dnia 16 grudnia w naszej szkole zebraliśmy się wszyscy na apelu podczas którego Pani Dyrektor oraz inni nauczyciele wręczyli nagrody uczniom, którzy zaangażowali się w udział w konkurach oraz dekorowanie szkoły na ten szczególny czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia.  Pani Dyrektor przy wręczaniu nagród zaznaczyła jak bardzo cieszy się, że uczniowie są zaangażowani z życie szkoły i tak licznie biorą udział w różnego rodzaju konkursach. Dzieci oprócz nagród książkowych dostały także słodkie upominki oraz głośne brawa od koleżanek i kolegów z innych klas. Wszystkim nagrodzonym pragniemy jeszcze raz pogratulować.

• Mikołajki

• Dnia 6 grudnia naszą szkołę oraz przedszkole odwiedził Święty Mikołaj. Był to bardzo wyjątkowy i miły dla nas dzień tym bardziej, że za oknem nie panowała jeszcze prawdziwa zima. Przy pomocy śnieżynek z Samorządu Uczniowskiego Mikołaj rozdał wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły drobny słodki upominek. Na twarzy każdego z nas panował przez cały dzień uśmiech, mamy nadzieję, że za rok Święty również będzie o nas pamiętać, a teraz zostało nam radosne oczekiwanie i odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia.

• Akcja Charytatywny kiermasz ciast

• W akcji charytatywnej przeprowadzonej w naszej szkole w dniach 05-06 grudnia 2022 zostało zebrane 1 888,01 zł.

Wszystkim rodzicom serdecznie dziękujemy za upieczenie ciast i innych słodkości, a wychowawcom i wolontariuszom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu akcji charytatywnej.

Szkolny Klub Wolontariusza, Renata Mirońska, Tatiana Kuncewicz-Dębska

• Sprawozdanie z konkursu Pocztówka Świąteczna dla dzieci z Ukrainy

• W konkursie Pocztówka Świąteczna dla dzieci z Ukrainy w ramach współpracy międzynarodowej między naszą szkołą i Liceum nr 15 w Równym w Ukrainie realizowanej pod patronatem Stowarzyszenia Wspólnota Polska odział w Siedlcach udział wzięło 69 uczniów z naszej szkoły z klas 4-8.
            Kartki zostaną wysłane na Ukrainę pocztą. Zdjęcia z pocztówkami zostaną wysłane do uczniów i nauczycieli w Ukrainie w mediach społecznościowych oraz zamieszczone w Internecie.

Wyróżnione pracy:

4a

Amelia Jastrzębska, Oliwia Podniesińska, Olga Rutkowska, Lena Zeleźnicka, Anna Ksionek

4b

Zofia Skup, Patrycja Fałdowska, Lena Księżopolska

5b

Kacper Miszczak, Zosia Fałdowska, Piotr Gochnio, Patrycja Rytel, Wiktor Paczuski

6a

Magdalena Chudoń, Ewa Kowalczyk, Ola Więsak, Oliwia Gałązka, Alicja Godlewska

6b

Ewelina Sobecka, Gabriela Dybowska, Jakub Krupa, Wiktor Dębski, Martyna Krupa, Maciej Paczuski, Marta Ślaz, Dawid Dębski, Kinga Księżopolska, Maja Rytel

8b

Wiktoria Kackiewicz, Zuzanna Krzymowska, Maja Filipek, Maja Gadomska, Wiktoria Paczuska, Aleksander Wyszomierski, Julia Zemła, Oliwia Talacha, Jan Strus

Organizatorzy: Renata Mirońska, Tatiana Kuncewicz-Dębska, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Mokobodach

• Dzień życzliwości

• Dnia 21 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości, z tej okazji każdy kto posiadał zielone ubranie miał je tego dnia założyć. W naszej szkole już kilka dni wcześniej pojawiła się skrzynka na życzliwe listy, aby dzielić się z innymi dobrem. Tego dnia aby uczcić radośnie to święto na długiej przerwie dzieci zatańczyły „Belgijkę”. Był to bardzo radosny i pełen uśmiechów dzień. Mamy nadzieję, że życzliwość zostanie z nami nie tylko  tego jednego dnia w roku ale będzie towarzyszyć nam codziennie 😉 .

• Święto Niepodległości- 11 Listopada

• Dnia 10 listopada w naszej szkole spotkaliśmy się aby uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbył się uroczysty apel przygotowany przez kl I i p. Justynę Fic oraz kl III i p. Bożenę Polkowską. Dzięki tej inscenizacji nasi uczniowie dowiedzieli się dlaczego 11 listopada to dla nas tak ważna data. Jest to bardzo radosny dzień, bo ponad sto lat temu po ponad 123 latach nasz kraj znowu pojawił się na mapie. Polacy znowu mogli cieszyć się własną ojczyzną. Podczas trwania akademii oddaliśmy szacunek żołnierzom, którzy za naszą wolność zapłacili najwyższą cenę, swoje życie.

Na zakończenie akademii p. Dyrektor Izabela Chojecka wezwała wszystkich do odśpiewania hymnu Polski- „Mazurka Dąbrowskiego”.

Nie był to jednak koniec świętowania, następnego dnia, czyli 11 listopada w Kościele w Mokobodach odbyła się uroczysta msza, za poległych w obronie ojczyzny oraz za nasz kraj. Również tego dnia nasi uczniowie przedstawili swój apel wśród społeczności gminnej. Na koniec uczniowie oraz przedstawiciele władz złożyli kwiaty pod Pomnikiem Zwycięstwa.